Bitcoin, Ether i XRP Tygodniowa aktualizacja rynku 29 czerwca 2020 r.

Całkowity limit rynku kryptograficznego stracił 8,3 miliarda dolarów z jego wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni i obecnie wynosi 259 miliardów dolarów. W tym samym okresie 10 największych walut było w większości w kolorze czerwonym, z wyjątkiem Cardano (ADA), który wzrósł o 4,3 procent. Najgorszy wynik osiągnął Bitcoin SV (BSV) z 6,6 procentową stratą. W czasie pisania Bitcoin (BTC) był sprzedawany za 9,086 dolarów, podczas gdy ETH spadł do 223 dolarów. XRP Ripple’a osiągnął 0,176$.

BTC/USD
Bitcoin stworzył czerwoną świecę do 9,277 dolarów w niedzielę 21 czerwca i wymazał wszystkie swoje zyski z dnia poprzedniego kończąc siedem dni poniżej 50 dni EMA. Wciąż jednak pozostawała płaska przez cały tydzień.

Para BTC/USD otworzyła nowy okres handlowy, skacząc aż do $9.700. Pomyślnie przekroczyła ona zarówno opór poziomy na poziomie $9.500, jak i ukośny trend spadkowy widoczny na niższych wykresach czasowych. Dodał również 4,5 procent do swojej wartości na najlepszej sesji od 1 czerwca.

We wtorek, 23 czerwca, wiodąca kryptokur waluta została odrzucona wokół wspomnianego już poziomu i krótko wycofała się do 9 630 USD, utrzymując cenę powyżej obszarów wsparcia.

Sesja w połowie tygodnia w środę była zła dla byków. Spadek wolumenów w ciągu 24 godzin, który wyniósł blisko 16 mld dolarów w porównaniu z 20 – 22 dolarami jako średnią za poprzednie dwa tygodnie, w połączeniu z niedźwiedzią dywergencją widoczną na wskaźniku względnej siły (RSI), spowodował spadek do 9 300 dolarów, czyli korektę o 3,6 procent.

W czwartek, 25 czerwca, BTC spadł poniżej poziomu psychologicznego 9.000 USD we wczesnych godzinach sesji, ale udało mu się odzyskać równowagę wieczorem i zamknął się z niewielką stratą do 9.230 USD.

Piątek nie różnił się na rynkach i najpopularniejsza krypto waluta nadal przesuwała się na południe, tym razem do 9.150 dolarów. Poziom ten był postrzegany przez wielu analityków jako stabilne tymczasowe wsparcie przed wspomnianą już główną linią S/R.

Pierwszy dzień weekendu przyniósł piątą z kolei czerwoną świecę na wykresie dziennym. Cena Bitcoina ostatecznie przetestowała 9 tys. dolarów, ponieważ ogromna presja ze strony niedźwiedzi zaczęła wpływać na długoterminowe perspektywy monety. Poziom ten zapewnił wymaganą stabilność, ale byliśmy świadkami tymczasowego przerwania długoterminowej linii trendu spadkowego (w tym czasie wynosił on 8 830 dolarów).

W niedzielę, 28 czerwca, moneta została zamknięta dużą zieloną świecą o wartości 9 117 dolarów.

ETH/USD
Żeton Projektu Ethereum ETH nadal przesuwał się w niedzielę, 21 czerwca, i zakończył tydzień na 227 dolarów z 1,7 procentową stratą w ciągu siedmiu dni.

Eter rozpoczął handel w poniedziałek od zrobienia ogromnej zielonej świecy do 243 dolarów. Posunięcie to spowodowało 7-procentowy wzrost, a byki były w stanie podnieść cenę nawet do 247 dolarów w ciągu dnia – powyżej zarówno oporu poziomego, jak i średniookresowej linii trendu spadkowego.

We wtorek, 23 czerwca, para ETH/USD pozostała stosunkowo stabilna, odnotowując niewielki spadek do 242 dolarów.

Trzeciego dnia handlowego w tygodniu pracy, wiodący altcoin zaczął jednak tracić pozycje. Spadł on do 234$ i wymazał 3,3% swojej wartości w bardzo niestabilnej sesji, podczas której poruszał się w przedziale 250-$230$. Mimo to nabywcom udało się znaleźć stabilność w pobliżu linii wsparcia w wysokości 230 dolarów i uniknąć dalszego spadku.

Czwartkowa sesja 25 czerwca znalazła ETH poniżej tego poziomu na początku dnia handlowego, kiedy to na krótko dotknęła 227 USD. Byki uniknęły głębszej korekty i zamknęły się z niewielką stratą do 232 USD.

W piątek, trzeci dzień z rzędu czerwony zaowocował spadkiem do 229 dolarów, ponieważ wsparcie poziome zostało ostatecznie przekroczone.

Eter podążył za przykładem Bitcoina i w sobotę, 27 czerwca, wykonał gwałtowny spadek do 220 dolarów, uderzając w górny koniec kolejnej strefy wsparcia i tracąc 4 procent swojej wartości.

Ostatni dzień tygodnia przyniósł pewną ulgę dla kupujących i ich ulubiony altcoin odbił się od obecnego niskiego poziomu, osiągając 225 dolarów na koniec tygodnia.

XRP/USD
Żeton firmy Ripple, XRP, nie zdołał rozszerzyć swoich dobrych wyników na niedzielną sesję 21 czerwca i spadł do 0,185 USD, zamykając tydzień ze stratą 2%.

Para XRP/USD otworzyła nowy okres handlowy w poniedziałek, podnosząc się do 0,189$. Moneta odzyskała 2,1 proc. i zbliżyła się do średniookresowej linii trendu spadkowego.

We wtorek, 23 czerwca byki zostały odrzucone po 0,190$, co było punktem spotkania oporów poziomych i ukośnych. Posunięcie to spowodowało niewielką korektę do 0,188$.

Fala“ nadal przesuwała się w trakcie sesji w połowie tygodnia w środę i spadła do 0,183 USD, wymazując kolejne 2,3 %.

W czwartek, 25 czerwca, XRP spadł aż do 0,178$ w ciągu dnia, przerywając poziomą podporę na poziomie 188$. Kupujący zaczęli jednak ożywiać się w późniejszych godzinach handlu i przesunęli kurs do 0,181 USD, nadal zamykając sesję ze stratą.

Ostatni dzień tygodnia pracy nadszedł z niestabilnym obrotem. Główny altcoin poruszał się w przedziale od 0,178 do 0,187 dolarów, a następnie zamykał sesję krótką zieloną świecą do 0,182 dolarów.

Weekend 27-28 czerwca rozpoczął się dużym spadkiem w sobotę, ponieważ para XRP/USD osiągnęła $0,175 po raz pierwszy od kwietnia. Następnie w niedzielę, 28 czerwca, znalazła swoje lokalne dno i częściowo odzyskała po stratach, robiąc zieloną świecę do 177 dolarów.

Altcoin of the Week

Nasz Altcoin tygodnia jest Bitcoin Diamond (BCD). Ta kryptokurna waluta jest w zasadzie ulepszoną wersją protokołu Bitcoin Core głównie pod względem pojemności i możliwości transakcji sieciowych.

BCD dodał 17 procent do swojej wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni i jest o 20 procent wyższy przez okres dwóch tygodni. Moneta osiągnęła szczytową wartość 0,754 USD w środę 24 czerwca, a obecnie znajduje się na 59 miejscu na liście Top 100 CoinGecko z kapitalizacją rynkową około 137 milionów USD.

Podobnie jak Bitcoin, jego Diamentowe dzieło ma zostać zmniejszone o połowę w tym roku, co może być powodem obecnego skoku. Wydarzenie ma się odbyć w bloku 630.000 około 29 lipca.

W momencie pisania, Bitcoin Diamond jest notowany o 0.00008181 przeciwko BTC na platformie Binance.